Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Co nabízíme...

co nabizime.jpg
Naše skupina nabízí vystoupení historicky-scénického šermu, dle volby a domluvy. Naše vystoupení mají svůj osobitý příběh s postavami, jenž mají vlastní charakter... Některá vystoupení se hodí více pro děti, jiná zase pro starší publikum, nicméně každý si při jakémkoli vystoupení přijde na své. Vystoupení mají svůj děj - úvod, zápletku i rozuzlení, a samosebou spoustu šermu. Vystoupení slouží pro pobavení diváků, ne pro náhled do reálií historie, nejsou datována, ani se nezakládají v dějinných událostech.
Vystoupení pro děti jsou rýmovaná, šerm je podkreslen hudbou.

Cena za jedno vystoupení se pohybuje v rozmezí 6000,- Kč plus doprava. Záleží však na okolnostech, pokud je potřeba za den vystupovat vícekrát, cena za jednotlivé představení se značně snižuje apod. Proto je důležitá domluva. Například denní program ( menší vystoupení dopoledne, hlavní vystoupení odpoledne a večerní šerm při ohních ) bereme jako dvě vystoupení a snížené prostředky na dopravu. Zkrátka vždy záleží na domluvě, s cifry se dá čarovat, nicméně musíme pokrýt své náklady. Zároveň jsme schopni postavit na místě malé stanoviště (Gotický stan, stojan se zbraněmi, sezení rytířů, apod.)
!! Prosím pozor !!
Z personálních důvodu nejsme bohužel schopni zaručit všechna vystoupení dále uvedená.
Pokud však máte zájem, nebojte se. Stačí nás kontaktovat a seznámíme Vás s našimi dalšími vystoupeními.
Následující vystoupení bychom však při Vašem zájmu a dostatku času na přípravu, byly schopni zahrát.
Děkujeme za pochopení.
Legenda o Zubřím trůnu...
Popis: Tajemný příběh o Zubřím trůnu, postu největšího bojovníka ze všech, o nějž se bijí stateční z celého světa již celé generace... a možná že trůn konečně najde svého nového pána.
Detail: Vystoupení jehož základem je šerm, podkreslený dramatickou hudbou a zápletkou která je vyprávěna audio záznamem. Délka trvání přibližně 30 minut a více.
125797.jpg
Danteho cesta...
Popis: Dante je rytíř, kterého stíhají vlastní hříchy a pýcha... Peklo je reálnější, než si kdy představoval. Avšak na to už je pozdě a podsvětí mu otevřelo své brány, kterými musí projít. Postaví se svým hříchům, nebo propadne navždy démonům, kteří se rvou o jeho zkázu?
Detail: Vystoupení na motivy Božské Komedie od Dante Alighieri, z části -Peklo-. Příběh je vyprávěn za pomocí audio záznamu... Vystoupení je po domluvě a v příznivých podmínkách možné, pro lepší atmosféru, zahrát i po setmění, při hořících ohních pekla... Délka přibližně 40 minut.
SAM_0406.jpg
Hloupý Honza...
Popis: Co si chudák Honza počne, když neumí o moc víc, než se z boku na bok přetočit a teď jej vlastní matka vyhnala z domu do světa? Nic naplat, je potřeba si najít princeznu... A jedna taková tu zrovna je, princezna Berta o kterou nikdo jiný nestojí...nebo snad ano? Jak si s tím Honza jen poradí?
Info: Pohádkové vystoupení pro všechny děti od 1 - 99 let. Baví se zkrátka všichni. Příběh je hrán samotnými šermíři, a to ve verších. Stará pohádková klišé padnou a nové povstanou...zkrátka nezůstane kámen na kameni. Délka vystoupení 40 minut.
PHTO01517.jpg
Nebojsa
Popis: Nebojsa chodí světem sem a tam, tam a sem...no a za tu dobu stal se už i rytířem. Musí se naučit bát a navíc si najít ženu, aby pochopil, o čem že ten život vlastně je, a pak se může vrátit domů. Jenže ouvej, Nebojsa se ničeho nebojí. Nebo ano? Vodník, čert, vlkodlak, bezhlavý rytíř a bílá paní by se tomu totiž podívali na zoubek...
Detail: Pohádkové vystoupení, ve kterém se převypráví známá pohádka o Nebojsovi, ačkoliv věci asi dopadnou jinak než by mohl kdo čekat. Příběh je hrán samotnými šermíři, a to ve verších. Délka vystoupení 40 minut.
PHTO01157.jpg
Informace pro pořadatele:
Pro vystupování je pro nás nutný přístup k elektřině, abychom mohli zprovoznit naši hudební aparaturu, popř. aby bylo takové zařízení na místě přístupné a bylo možné jej použít. Na velikosti místa přímo nezáleží ale je potřeba na scénu vměstnat 5-7 lidí a zároveň dostatek bezpečného odstupu od diváků. V případě že nemáme postavený náš stan, velmi rádi přivítáme malou komůrku, kam si budeme moci odložit věci a převléci se do zbrojí a kostýmů.
Vystoupení je možno odehrát jak pod širým nebem, tak v sále.
Ukázky z vystoupení najdete v sekci "video"
Ceny za vystoupení se můžou zdát vysoké, ale s hrdostí můžeme zaručit že naši diváci byli zatím vždy spokojeni a odcházeli s úsměvem. Navíc péče o zbroje a zbraně, kulisy, kostýmy a všechny ostatní věci něco stojí... Peníze neslouží našemu osobnímu zisku, ale skupině pro její další fungování.
Chcete-li více informací, či chcete-li si rovnou objednat naše vystoupení, neváhejte napsat na jednu z našich emailových adres, nebo nás kontaktovat přes telefon či Facebookové stránky (více v sekci "Kontakt").
Bez názvu 11.jpg
erbRuda.jpg
erbLubos.jpg
ErbVOjta2.jpg

Viděli jste nás vystupovat??

Ano, bavil jsem se (103 | 78%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one